יחידות המרכז

פסיכיאטריה פעילה ד' תחלואה כפולה (גברים)

מנהלת המחלקה -  ד"ר י.דליהו
אח אחראי -  סרגיי סטניק

דרכי יצירת קשר:
טלפון: 03-552739
פקס: 03-5552868

מזכירת המחלקה: 03-5552794
מייל: tami.avramov@abr.health.gov.il

טלפון ציבורי במחלקה: 03-5060009
                                  03-5060709                        

אופי המחלקה ועקרונות הטיפול בה: 

המחלקה לתחלואה כפולה בבי"ח אברבנאל הינה מחלקה פסיכיאטרית פעילה סגורה המשרתת את אזור ת"א, חולון, בת ים ויפו. המחלקה מטפלת בחולים במצבים נפשיים שונים- חולים ברובם במצב פסיכוטי או אפקטיבי חריף, ובנוסף סובלים משמוש לרעה ומהתמכרות לחומרים פסיכואקטיבים.
במחלקה צוות רב מקצועי : צוות סיעודי, רופאים, פסיכולוגיים, עובדת סוציאלית, קרימינולוג קליני, מרפאה בעיסוק , מרפאה באומנות ומדריכה לגמילה.
המחלקה מטפלת בחולים מתחילת אשפוזם ועד שחרורם מבית החולים ומבצעת מעקב אמבולטורי עד קבלתו של המטופל בקהילה. מצב זה מאפשר מעקב אחר החולה ממצב סוער ועד הגעתו לרמיסיה. אוכלוסיית החולים המאושפזים כוללת חולים הלוקים בסכיזופרניה, הפרעות במצב הרוח, הפרעות אישיות וחרדה ומצבים פסיכוטיים ואחרים על רקע שימוש בסמים. כמחלקה סגורה מאושפזים חולים הן בהסכמה והן בסוגים שונים של כפייה: צו הסתכלות, צו אשפוז או הוראת אשפוז. המחלקה עושה כל מאמץ כדי לשמור רצף טיפולי עם מסגרת השיקום בקהילה.
ישיבות צוות, אינטקים רב מקצועיים של חולים חדשים, הדרכה פסיכודינמית עם דגש על עולם הפנימי של המטופל ודרכי הטיפול.
במחלקה הטיפול הוא הטיפול הפסיכיאטרי הסטנדרטי וכן פנים שונות של הטיפול במכורים. המחלקה עובדת בשיטת ניהול מקרה (case managmant) בו לכל מטופל מטפל המרכז טיפול בו, בהנחיית הצוות הוותיק. במהלך הטיפול נערכות בדיקות חוזרות של המטופל, שיחות פרטניות וקבוצתיות , הדרכה ברוח 12 הצעדים ויציאה לקבוצות. כמו כן מתקיימת התערבות משפחתית במידת הצורך , כתיבת חוות דעת והשתתפות בוועדות פסיכיאטריות. המחלקה מקדישה מאמצים לבניית תוכנית טיפולית ומעקב, כולל תוכנית שיקום אחריה. במחלקה נערכים JURNAL CLUBS ומחקרים בנושאי התחלואה הכפולה.

 

© 2022 כל הזכויות שמורות לאברבנאל - המרכז לבריאות הנפש
בניית אתרים ושיווק באינטרנט