יחידות המרכז

ממושכת א' פסיכוגריאטריה

מנהל המחלקה - ד"ר מז"אה
רופאה בכירה: ד"ר טג'ר
אחות אחראית: לודמילה קוסטיוק

יצירת קשר:
טל: 03-5552740
פקס: 03-5552648

מחלקה ממושכת א'  פסיכוגריאטרית ממוקמת בבניין החדש של בית החולים בקומת הקרקע, צמודה לגינה מקורה בפרגולה לנוחות המאושפזים המבוגרים.

המחלקה הינה  סגורה ומיועדת לחולים, גברים ונשים בני 65 הזקוקים לאשפוז במחלקה סגורה, מתאשפזים בהסכמתם או על פי הוראת אשפוז. 

במחלקתנו מתאשפזים חולים בהסכמה או בהוראת אשפוז של פסיכיאטר מחוזי וכן מטעם ביהמ"ש בתוקף צו.

עם קבלת החולה למחלקה, איש הצוות הסיעודי ילווה אותו, יסביר על נהלי המחלקה, יסייע לו בסדרי הקבלה ויסביר לו על סדר היום במחלקה כדי להקל על התאקלמותו . כאשר החולה מלווה ע"י בני משפחה, נערכת שיחה גם עם בני משפחתו .

המשפחה מקבלת עלון מידע  הכולל את נהלי המחלקה, מס. טלפון ליצירת קשר, זכויות וחובות המטופל, סדר היום במחלקה.

החולה נבדק ע"י צוות רב מקצועי הכולל רופאים פסיכיאטרים בכירים, רופא פנימאי, רופאה נוירולוגית, פסיכולוג, עו"ס, מרפאה תעסוקתית ואח/ות אחראי/ת אשר בודקים ומחליטים על תוכנית טיפול המבוססת על מודל ביו-פסיכוסוציאלי.

הטיפול הביולוגי - כולל מתן טיפול תרופתי. בסוגים מסויימים  של הפרעות נפשיות ניתן טיפול בנזעי חשמל (ECT), שהוכח כיעיל מאוד.

הטיפול הפסיכולוגי – במחלקתנו ניתן טיפול פרטני, משפחתי וקבוצתי,  כולל טיפול תמיכתי,  CBT ומיינדפולנס.

הטיפול הסוציאלי-  הכרת החולה ומשפחתו, מקום מגוריו, סביבת מגוריו ותנאיה, התערבות ובהמשך,  ניהול תהליך השיקום בסיוע  של גורמי רווחה למיניהם הכוללים את העירייה, משרד האוצר, משהב"ט, משרד העבודה והרווחה,  סיוע במיצוי זכויות לניצולי שואה.

המאושפזים משתתפים בפעילות תעסוקתית טיפולית כגון:  מחשב, טיפול ביצירה והבעה, רפוי בעיסוק, ציור, טיפול בגינון.  

עם שיפור במצבם הנפשי, המטופלים יוצאים לחופשות ובהתאם להסתגלותם, באופן הדרגתי, משתחררים לקהילה עם הפנייה להמשך מעקב וטיפול.   

© 2022 כל הזכויות שמורות לאברבנאל - המרכז לבריאות הנפש
בניית אתרים ושיווק באינטרנט