יחידות המרכז

ממושכת ג' נשים

מנהלת המחלקה - ד"ר ר.פררו 
אחות אחראית -דיאנה וולפין 

אופי המחלקה ועקרונות הטיפול בה:
מחלקה ממושכת נשים, מיועדת לטיפול במחלות נפשיות ממושכות. אוכלוסיית המטופלות בטווח גילאים 30-70.
רוב החולות לוקות בסכיזופרניה רזידואלית עמידה לטיפול וזקוקות למסגרת ממושכת. מחלקתנו נותנת מענה לצרכים המיוחדים של חולות אלה. לשרותן עומד צוות רב מקצועי, הכולל רופאים מומחים, צוות סיעוד, עובדת סוציאלית ומדריכה תעסוקתית.
המחלקה מיועדת ל-30 מטופלות. כל חדר מצויד במיטות, שידות, ארונות וארוניות אישיות, החדרים מתוחזקים מדי יום על ידי צוות מקצועי תוך שיתופן הפעיל של המטופלות.
הטיפול במחלקתנו כוללני ומשלב בתוכו טיפול תרופתי, שיחות פרטניות וקבוצתיות, קבוצות הפעלה לחולות (תזונה, הגינה, ADL, תרופות, מוזיקה, שירים, אקטואליה), הדרכות ותרגול מיומנויות בסיסיות וטיפול פסיכו-סוציאלי. 
האוריינטציה השיקומית של מחלקתנו היא גישה כוללנית אשר דוגלת בשיפור רמת התפקוד של החולות, כולל שיפור תפקודי ADL, רכישת עצמאות וביצוע פעילויות הקשורות להיגיינה האישית והסביבתית, שיפור ביחסים הבין-אישיים בין החולות ובין החולות ואנשי הצוות, רכישת הרגלי עבודה והערכת הפוטנציאל השיקומי, כמו כן הערכת הפוטנציאל לעבור למסגרות קהילתיות הנותנות מענה לצרכים הספציפיים של כל מטופלת.

ביקורים:
א-ה: 15:00-19:00
ו-ש וחגים: 10:00-19:00

יצירת קשר:
טל:    03-5552722
פקס: 03-5552760
 

מספר פרויקטים במחלקתנו:

כידוע, מחלת הסכיזופרניה פוגעת ביכולת לנהל חיים נורמטיביים, ביחסים הבין-אישיים, בסדר יום הרגיל, מורידה את רמת התפקוד, את היוזמה, את כוח הרצון, בעצם היא מורידה בצורה ניכרת את איכות החיים של המטופלות. על מנת לשפר את איכות החיים של החולות המחלקה דוגלת בקיום ארגון וסדר יום קבוע. סדר יום קבוע בנוי מהשכמה יומית בשעה קבועה, הרגלי היגיינה בסיסיים, שעות מנוחה קבועות. בנוסף, כל הפעילויות הקשורות לאכילה, לקיחת טיפול תרופתי, השתתפות בכל פעילויות המחלקה המתבצעות באופן קבוע בימים ובשעות קבועות.

- רכישת ידע והרגלים לאורח חיים בריא. החולות מקבלות הדרכה מאנשי הצוות לגבי מסוכנות העלייה במשקל. חולות בעלי עודף משקל או תת משקל נשקלות מדי שבוע ע"י אנשי הצוות. על מנת לעלות את המוטיבציה להשתתף בפרויקט זה החולות מקבלות פרס או משוב חיובי. בנוסף קיימות הדרכות פרטניות וקבוצתיות במטרה לרכוש הרגלי אכילה בריאים. אנו מתאמצים לשנות את היחס לאוכל, ולגרום למטופלות לקבל סיפוק והנאה באפיקים אחרים.
- רכישת קוד חברתי פנימי של המחלקה. המטופלות מקבלות הדרכה פרטנית וקבוצתית מאנשי הצוות לגבי אינטראקציה בין חולות, בין חולות ואנשי צוות, מה מותר ומה אסור במחלקה.
-המטרה היא ליצור יציבות וסדר חיצוני (נהלים ברורים, סדר יום קבוע) על מנת להביא לארגון פנימי נורמטיבי ככל הניתן.
- מניעת אלימות במחלקה: למידה, הדרכה, דרכי התמודדות.
- הערכת פוטנציאל בין-אישי, תפקודי, שיקומי. ע"פ היכולת האישית של כל מטופלת, ולאחר הערכה תפקודית של אנשי מקצוע, החולות עוברות מפעילויות בחדר פתוח, לתעסוקה מתקדמת כגון: ריפוי בעיסוק מרכזי, עבודה במכבסה, בקפיטריה וסדנת מחשבים. כל אפשרויות התעסוקה המתוארות לעיל מתקיימות מדי יום בשעות הבוקר בין 9.00-12.00


סדר יום במחלקה
7.00- 8.00  קימה, מקלחת, התארגנות אישית וסידור חדרים
8.00- 9.00  חלוקת טיפול תרופתי וארוחת בוקר
9.00- 12.00 ריפוי בעיסוק, יציאה לעבודה מחוץ למחלקה, קבוצות בוקר
12.30- 13.30 ארוחת צהריים
14.00- 15.30 מנוחת צהריים ושיחות אישיות
16.00- 16.30 ארוחת ארבע וחלוקת טיפול תרופתי
16.30- 17.30 קבוצות הפעלה
18.00- 18.30 ארוחת ערב
19.30- 20.00 טיפול תרופתי והתארגנות לקראת שינה

 

 

© 2020 כל הזכויות שמורות לאברבנאל - המרכז לבריאות הנפש
בניית אתרים ושיווק באינטרנט