יחידות המרכז

מגורים טיפוליים

מנהלת המגורים - ד"ר אפשטיין
אחות אחראית: דלית מזרחי

אופי היחידה ועקרונות הטיפול בה:
מגורים טיפוליים ברוש – מיועדים לאנשים המתמודדים עם מחלת נפש ממושכת ומתקשים לחזור ולהתגורר בקהילה. המגורים מהווים שלב מעבר שנועד לעזור למתמודדים לשפר את יכולותיהם ולעבוד על עצמאותם על מנת שיוכלו לחזור להתגורר בקהילה, בביתם או במסגרת שיקומית.  מתמודדים יכולים להתגורר במקום לתקופה בת שנתיים, ואף יותר, תקופה בה מתאפשר תהליך נפשי ארוך ושיקומי לה הם נזקקים. הצלחת המתמודד תלויה בשיתוף פעולה מצידו ומצד משפחתו.

במסגרת  ישנו צוות רב מקצועי העוסק בטיפול ובשיקום המתמודדים. במקום רופאה פסיכיאטרית, צוות סיעודי, מרפאה בעיסוק ועובדים סוציאליים. קבוצות מתקיימות מדי יום, בניהן קבוצת גינון, בישול, פסיכודרמה, מוזיקה ועוד. דיירים מופנים לתעסוקה שיקומית בתוך שטח בית החולים ומאוחר יותר לתעסוקה שיקומית ואף תעסוקה בשוק החופשי בהתאם ליכולותיהם והתקדמותם.

סביבת החיים במסגרת נוחה וחמה ומספר המתמודדים מצומצם וזאת בכדי להעניק תחושה ביתית המזמינה לתפקוד עצמאי. כל דייר מתגורר בחדר זוגי רחב ונעים. ישנה הקפדה על ניקיון המקום לרווחת הדייר. הדיירים מתבקשים לתפקוד עצמאי בסידור חדרם, היגיינה אישית ואחריות על מטלות משותפות במגורים. קיים סדר יום, השכמה בבוקר, ארוחות ופעילויות מותאמות אישית, לפיו כל דייר מתבקש להתנהל. כל דייר מקבל הדרכה וליווי יומיומי של הצוות על מנת לסייע לו להתחיל ולתפקד באופן עצמאי ולעמוד במטלותיו.

המגורים ממוקמים בתוך מרכז רפואי אברבנאל, אך המסגרת הינה פתוחה והדייר יכול לצאת ולהיכנס ממנה ומשערי בית החולים באופן חופשי במהלך רוב שעות היום. הדיירים עושים שימוש בשירותי הקהילה ובכלל זה בשירותי רופא ובית מרקחת לרכישת תרופותיהם באופן עצמאי.

לקראת סיום תקופת השיקום ב"ברוש" מופנה הדייר למסגרת המשך בקהילה, הוסטל, דיור מוגן משותף, או לווייני ואף בביתו בהחלטה משותפת של הדייר עם צוות המקום.

הפניה למגורים דרך אישור וועדת פסיכיאטר מחוזי ומתנית במעבר ראיון אישי ומקום פנוי במגורים.

יצירת קשר:
טל  - 03-5552743
פקס: 03-5552737

© 2020 כל הזכויות שמורות לאברבנאל - המרכז לבריאות הנפש
בניית אתרים ושיווק באינטרנט