יחידות המרכז

יחידת לפזיותרפיה

רכזת היחידה- פיזיותרפיסטית: אלכס חסיק
טלפון – 03-5552861
מייל alex.khasik@abr.health.gov.il
 

פיזיותרפיה היא מקצוע בריאות, אשר שם דגש על תנועה ותפקוד. מטרת העל של המקצוע היא לאפשר לאדם למצות  את יכולותיו התפקודיות לשם קידום חיים עצמאיים ופעילים בכל מעגלי החיים והרבדים החברתיים.   הפיזיותרפיסט מאבחן, קובע מטרות ומטפל תוך שיתוף האדם הזקוק לטיפולו ובהתאם למצבו ולצרכיו. זאת תוך שימוש מושכל בידע, מיומנויות מקצועיות ובמשאבים הנרכשים לאורך חייו המקצועיים.
פיזיותרפיה בבריאות הנפש - תת-תחום מיוחד בפיזיותרפיה המשולב במסגרות שונות בפסיכיאטריה וברפואה פסיכוסומטית. הפיזיותרפיסטים בבריאות הנפש מספקים שירותי קידום בריאות, התערבויות מניעתיות, טיפול ושיקום פרטניים וקבוצתיים. ההתערבות של הפיזיותרפיסט בבריאות הנפש מתייחסת הן לרבדים הפיזיים של בריאות המטופל והן לרבדים הפסיכוסוציאליים, תוך התייחסות למיומנויות רגשיות ופיזיות הקשורות לתנועת הגוף ומתן תמיכה בהתפתחות האישית של המטופל בדרך אל תפקוד עצמאי בקהילה. בנוסף, המפגש הטיפול עם הפיזיותרפיסט מאפשר להשתמש בתנועתיות כמקום מפלט לצורך הקלה ויעילות התפקוד הסוציאלי של הפרט.
שירות הפיזיותרפיה בבית החולים הוקם בשנת 2017 וניתן לכלל המאושפזים בבית החולים, לפי הצורך. עיקר ההתערבות מתקיימת במחלקה הפסיכוגריאטרית, בה נעשה reaching out, והטיפול ניתן הן באופן פרטני והן באופן קבוצתי במטרה לשמור על תפקוד עצמאי של המטופלים, למנוע נפילות, לשקם במקרים של ירידה תפקודית על רקע טיפול תרופתי או חוסר פעילות במהלך האשפוז ועל רקע פציעה, באם קרתה. בשאר המחלקות במרכז, הטיפול ניתן על פי קריאה במקרים של שיקום לאחר פציעה, שיקום לאחר אשפוז ארוך בבית חולים כללי, ירידה תפקודית על רקע טיפול תרופתי ועוד.

כמו כן, מתקיימות קבוצות של פעילות גופנית והפעלה כללית.
 

תחומי אחריות נוספים –

  • התאמת אביזרי העזר למטופלים
  • בדיקת תקינותם של האביזרים הקיימים במחלקות
  • הדרכות לצוות הרב מקצועי בנושאים של – מניעת נפילות, עידוד לפעילות גופנית, בטיחות בביצוע מעברים ועוד

 

© 2022 כל הזכויות שמורות לאברבנאל - המרכז לבריאות הנפש
בניית אתרים ושיווק באינטרנט